TurkishEnglishPortugueseArabicChinese (Traditional)GermanRussianUkrainian

İstediğiniz Dilde Görüntüleyebilirsiniz

Rulo Bant Kaynak Bandı 36 Yards - 33 m

Ücretsiz Kargo
Stok Kodu: Bant 36 yards
Fiyat :
2.930,87 ₺
Saç Peruk Dünyası / Hair Wig World
Kısa Açıklama
Saç kaynak merkezlerinin ve protez saç kullanıcılarının ilk denemeden sonra tercih ettiği bant çeşitlerindendir. Tutuculuğunu 2-4 haftaya kadar koruyabilen, esnek yapıda olan, fazla kalıntı bırakmayan bant çeşididir. Kullanım süresi cilt yapınızdaki yağ oranına, hava koşullarına ve Bakım esnasında yapmış olduğunuz işlemlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Rulo Bant Kaynak Bandı 36 Yards - 33 m Özellikleri Ürün Kullanım Şekli

Saç kaynak merkezlerinin ve protez saç kullanıcılarının ilk denemeden sonra tercih ettiği bant çeşitlerindendir. Tutuculuğunu 2-4 haftaya kadar koruyabilen, esnek yapıda olan, fazla kalıntı bırakmayan bant çeşididir. Kullanım süresi cilt yapınızdaki yağ oranına, hava koşullarına ve 'Bakım' esnasında yapmış olduğunuz işlemlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.
 
Uygulama
 
Rulo bantları uygulama yaparken çok dikkatli olmanızda fayda var. Çok kuvvetli yapışkanlığa sahip olduğundan bandın kenarlarından tutarak ünitenin üzerine yapıştımanız gerekmektedir. Bantların üzerindeki akrilik kağıtları ünitenin tamamına bant yapıştırma işlemini bitirdikten sonra sökmelisiniz. 1 mm üst üste gelecek şekilde üniteye uyguladıktan sonra üniteyi belirlenen çizgiye göre uygulaya bilirsiniz. Uygulma zamanı cildinizin temiz ve kuru olduğundan emin olun.
 
Temizlik

Ünitenin üzerindeki bantları temizlemek için C-22 veya Action Solventi kapağı olan saklama kabına boşaltın, daha sonra ünitenin bant yapışan yüzeyini solvente yatırın 5 – 10 dk bekledikten sonra su ile durulayıp şampuanlı suya yatırın 2 – 3 dakika da şampuanlı suda beklettikten sonra su ile durulayarak kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Uyarılar
 
Tahriş olmuş ciltlere uygulamayın. Göz ile temasından kaçının. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.Kullanmadan önce küçük bir alanda test edin. Silikonlu bölgede 2-3 dakikadan fazla bekletmeyin.
 
Neden Cilt Yapısına Göre Değişir?

Kullanmış olduğunuz bantlar medikal bantlardır ve cilt yapınızdaki yağ oranına bağlı olarak erime ve atma durumları yaşanmaktadır. Her cildin banda vermiş olduğu tepki farklıdır. Bantlardaki çeşitlilik kullanıcıların cilt yapılarının çeşitliliğine göre oluşturulmuştur. Cildinize uygun bandı deneme yanılma yöntemiyle bulmanız gerekmektedir.
 
Neden Hava Koşullarına Bağlıdır? 
 
Protez saç bantları ve sıvı yapıştırıcıları terlemelere ve yağlı ciltlere çok fazla dayanabilen özellikte olmadığını belirtmek isteriz. İş hayatınızda çok fazla terleyen birisiyseniz maalesef
ki bantlardan istediğiniz performansı alamayacaksınız. Özellikle yaz aylarında nemden ve sıcaktan dolayı bantlarda akma görülebilmekte, tutuş gücü zayıflamaktadır. Özellikle yaz aylarında bantlar neden akıyor sorusuyla sık sık karşılaşıyoruz.
 
 Bakım Esnasında Yapılan Hatalar
 
Bakım Esnasında bir çok kullanıcı dikkat edilmesi gereken hususları gözardı ederek bakım yapmaktadır. Dikkat edilmesi gerekenler aşağıda sıralanmıştır.
 
1 Protez saçınızın alt yapısının yağdan arındırılmış ve kuru olması çok önemlidir. Aldığımız şikayetlerden bir tanesi de bandın cilde yapıştığı fakat protez saçın alt yapısına yapışmadığı yönünde oluyor. Kullanmış olduğunuz sökücüler yağ bazlıdır. Bakım esnasında protez saçın alt yapısından iyice arındırmanız gerekiyor. Bandın protez saça yapışmıyor olmasının nedenlerinden biride budur.

2 Protez saçı temizlediğiniz gibi cildinizi de yağdan arındırmanız gerekmektedir. Bazı durumlarda şampuan yetersiz kalabiliyor. Alternatif olarak traş köpüğü ile kafa derinizi yıkamanız tavsiyemizdir.

3 Kafa derinizden çıkan saçların tıraşlanmıyor olması. Her bakımda cildinizin pürüzsüz olduğundan emin olmalısınız. Traş etmediğiniz saçlar canlı olduğu için yağlanmayı iki katına çıkartacaktır. Yağlanma olduğu içinde bandınız atacaktır.

4 Tak-Çıkar işlemi, bir çok kullanıcı sabah uygulamayı yapıp, akşam yatacağı zaman çıkartıp bant değiştirmeden ertesi sabah tekrardan bantlara fön ile ısı vererek kullanım yapmaktadır.  Protez saç bantlarının tamamında böyle bir özellik yoktur ve tavsiye etmediğimiz bir kullanım şeklidir. Bu şekilde kullanarak, ünitenin 2-3 hafta bandını değiştirmeden kullanamazsınız. Kafanızdan çıkarttığınız anda bant hava almaya başlar ve üzeri tozlanır, bu da bandın tutuculuğunu baya azaltır. Isı verdiğinizde bir nebze geri gelir fakat beklediğiniz performansı alamazsınız. Kullanmış olduğunuz bantlar kuvvetli bantlardır. Yeni bant uygulaması yaptığınız zaman tutuculuk güçleri zayıflamadan sök-tak işlemi yapmaktaysanız bu da doğru bir kullanım değildir. Bantlar hem cildinize hemde üniteye sağlam bir şekilde yapıştığından sökme işlemide hem cildinize hemde ünitenin tül kısımlarına istemden zarar verebilirsiniz.

Sağlıklı Bakım Aralığı
 
Bizim önerdiğimiz en sağlıklı bakım aralığı 7-10 gün arasındadır. Bildiğiniz üzere bantların yapıştığı kısımlar hava ve su geçirmemektedir. 3-4 hafta cildinizin hava ve su geçirmiyor olması, cildiniz için ne kadar sağlıklı olabilir? Cilt sağlığınıza da önem vermelisiniz. Cilt sağlığınız için nemlendirici kremler kullanabilirsiniz.
 

Rulo Bant Kaynak Bandı 36 Yards - 33 m Özellikleri

Özelliği: Yapıştırıcı

Boyutu: 1 x 36 YDS (2,5cm x 33M)

Uyumluluğu: Tüm alt yapılar için uygundur.

Etkisi: Kuvvetli (2-4 Hafta)

Görünüm: Yarı mat / Şeffaf

Kullanım alanları: Cilde uygulanabilir.

Hipoalerjenik: Yok

Bekletme: Oda sıcaklığında bekletin.

Menşei: P.R.C

Ürün hakkında yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için lütfen oturum açın.
İlginizi Çekebilecek Ürünler
Ücretsiz Kargo
Gri Ombreli Boncuk Kaynak 10 Adet
Stok Kodu: Bk 1b Grey
521,04 ₺
Ücretsiz Kargo
Pembe Boncuk Kaynak 1 Kg
Stok Kodu: Bk Pink 1 Kg
22.795,64 ₺
Stokda Yok
Ücretsiz Kargo
Sentetik Kısa Boy Peruk T1664
Stok Kodu: Anna T1664
664,33 ₺
Ücretsiz Kargo
Açık Mavi Boncuk Kaynak 10 Adet
Stok Kodu: Bk Blue
488,48 ₺
Ücretsiz Kargo
Sentetik Ombreli Peruk Ws 3125T613
Stok Kodu: Renkli Peruk Ws3125T613
664,33 ₺
Stokda Yok
Ücretsiz Kargo
Sentetik Ombreli Peruk 8t613
Stok Kodu: Catty 8t613
664,33 ₺
Stokda Yok
Ücretsiz Kargo
Manken Kafa Plastik
Stok Kodu: Manken Plastik
227,96 ₺

Ürün başarı ile favorilere eklendi

İletişime Geç